Yükleniyor...
İnsan Kaynakları insan kaynaklari
İNSAN KAYNAKLARI

İnsan Kaynakları Politikamızı ve Firmamız Bünyesinde Açılan Boş Poziyonları Bu Sayfadan Takip Edebilirsiniz.

İçerİk Edİtörü/Makale YazarI ilani

Merhaba sevgili arkadaşlar, bu bölüm sizlere başvurmuş/başvuracak olduğunuz iş hakkında ayrıntılı bilgi vermek için hazırlanmıştır. Aradığınız her soruya bu sayfada yanıt bulabileceksiniz. Bu sayede sizlere uygun olup olmadığına daha rahat karar vererek karşılıklı olarak boş zaman kaybını önlemiş olacağız. Öncelikli olarak ilgilenmekte olduğunuz bu alan, ek iş olarak yapılabilecek bir iş değildir. Zira bu sektörden para kazanabilmek için günde ortalama en az 5 saatinizi ayırmanız gerekecek. Buna paralel olarak size emeğiniz karşılığında ödenecek olan tutar da bir ek iş miktarında olmayacaktır. Sözü fazla uzatmadan sizlere konu hakkında bilgiler verelim.Ana Basliklar

Ne üzerine çalisacagim? Ne is yapacagim?

Firmamız yaklaşık 8 yıldır Eskişehirde, 12 yıldır Türkiye genelinde kurumsal firmalara web tasarım, alan adı tescili, reklam, içerik editörlüğü ve barındırma hizmetleri vermektedir. Sizlerle yapacağımız çalışmalar içerik editörlüğü üzerine olacaktır. Kurumsal firmalar, reklam ajansları, gazeteler veya kişiler web sayfalarını geliştirmek, gelir elde etmek amacı ile web sayfalarına bilgi içerikli makaleler ekler. Bazı durumlarda içerik darlığı ile karşılaşılır. Kendilerinin yetemediği böyle durumlarda biz devreye gireriz. Kimi zaman gazetelere haber, kimi zaman şuan piyasada var olan belkide sizlerinde takip ettiği büyük sitelere kendi alanlarında içerikler, kimi zaman firmalara tanıtım yazıları hazırlıyoruz. Örnekler çokça genişletilebilir. İşimizin özü, bize düşen en güzel şekilde içerikler üretmektir. Kaynağımız %98 internet, arama motorları olacaktır. Fakat biz bu kaynaklardan kopyala yapıştır yapabilecek kişiler değil, kaynağı kendi yorumuyla özgün şekilde aktarabilecek kişiler aramaktayız.

İçerik Editörlüğü Nedir?

Mevzu bahis olan "İçerik" tabiri caizse lisede yazmış olduğunuz kompoziyonların ta kendisidir. Kimi zaman değişik yapıda içeriklerde üreteceğiz ancak genel olarak yapımız bu şekildedir. Giriş - Gelişme - Sonuç, imla kuralları vs. vs. Kompozisyondan tek farkı ise SEO yani arama motoru optimizasyonu faktörlerine de dikkat edeceğiz. Bu faktörlerle alakalı bir e-kitap size mail yolu ile iletilecektir.
İçerik editörü ise bu kompozisyonları not karşılığında değilde ücret karşılığında yazan kişiye denir.
Yani yıllardır okullarınızda "bunu gerçek hayatta nerede kullanacağız hocam?" diye sorduğunuz sorulardan birine cevap olacak bir sektörde, yeni çalışma arkadaşları aramaktayız.

Aranan Özellikler

Her şeyden önce bu sektörde devamlı olabilmek, para kazanabilmek için; okumayı, yazmayı ve araştırmayı sevmeniz gerekmektedir. Lütfen bu ilk maddeyi dikkate alınız. Zira bu özelliklere sahip değilseniz bu işi yapamaz, bu sektörden para kazanamazsınız. Çoğu arkadaşımız ne olacak yaparım düşüncesi ile başvuruyor fakat bu başvuranların çoğu bir müddet sonra aşırı sıkıldıkları için iş bırakmak durumunda kalmaktadır. Ki şuan bu satırları okumanızın yegane sebebi, bu şekilde arkadaşlarımızın var olmasıdır. Okumayı, yazmayı ve araştırmayı sevmek işimizin olmazsa olmazlarıdır.

Eğer bu ilk maddeyi okuduktan sonra "Evet bu özellikler bende mevcut" diyorsanız aşağıdaki maddelere geçebilirsiniz.

  • Kelime haznesi geniş, yazım kurallarına hakim ve dil bilgisi kurallarını Zeki Müren kadar iyi kullanan,
  • Yazı yazmayı gerçekten seven, herhangi bir konu ile ilgili araştırarak,kendi cümleleri ile içerik üretebilen,
  • Kopya içerik konusunda asla diyebilecek kadar işine saygılı,
  • İş disiplinine sahip, bahanelerle işini aksatmayan
Çalışma arkadaşları aramaktayız. Bunlar dışındaki ayrıntılar size iletilecek e-kitapta belirtilecektir.

Çalisma Kosullari

İlk koşul özgünlüktür arkadaşlar. Tamamı veya bir bölümü size ait olmayan hiç bir makaleniz onaylanmayacaktır. Yani harcamış olduğunuz vakti boşa götürecektir. Zira istisnasız olarak tüm yazılarınız öncelikle kendi hazırlamış olduğumuz programlarca kontrol edilmekte ve özgün olmayan, dergi veya gazete vb. kaynaklardan alınan yazılar elenmektedir. Elemeden sonra kalan yazılar kontrol ekibimiz tarafından tek tek incelenmektedir. Yapı, dil bilgisi, anlam bütünlüğü vb. yazıda kaliteyi arttıran özellikler incelendikten sonra makaleler onay veya red cevabı almaktadır. Reddedilen makalelere ödeme yapılmayacaktır.
Şu ana kadar yazılanlar sizi tedirgin etmiş olabilir, lakin aslında hiç tedirgin olacak bir durum yok ortada. Yazılarınızı bir yerden alıntılamadan, e-kitapta belirtilen şekilde dikkatlice yazdığınız müddetçe hiç bir sorun çıkmayacaktır. Bu madde çok karşılaştığımız bir duruma sizin de düşmemeniz için yapılmış olan bir ön uyarıdır.

Nerede çalışacağım?

Deneme süreciniz boyunca evinizde çalışacaksınız arkadaşlar. Deneme süreci sonrası kaliteli içerik üreten arkadaşlarımız ofis ortamına davet edilecektir. Ofis ortamının evden farkı, rahatlamanız, kafanızı toparlayabilmeniz; yoga, fitness, müzik odası, ps odası veya bunlara benzer aktiviteleri yapabilmenizi sağlayabilecek kapasitede olmasıdır.

Giyim Kuşam Konusu

Bu konuda herhangi bir kriterimiz bulunmamaktadır. Amacımız sizi en rahat, en çalışılabilir modda tutabilmek olduğu için nasıl rahat ediyorsanız o şekilde giyinebilirsiniz.

Son olarak; bu iş için bir bilgisayara ve internet bağlantısına ihtiyacınız olacak arkadaşlar. Çünkü hazırlamış olduğunuz metinler word'de yazılacak ve online olarak gönderilecektir.Çalisma Saatleri

Firmamız, çalışanlarımıza ait programları suistimal edilmedikçe kendisine bırakmaktadır. Hazırlanan içerikler aynı gün saat 23:59'dan önce bağlı olduğu editöre iletilmelidir. Saat olarak herhangi bir alt veya üst limit bulunmamaktadır. Günlük kelime limitleriniz size editörünüz tarafından iletilecek olup hergün en az, belirlenen alt limit adedince içerik üretmeniz gerekmektedir. Hafta sonu çalışmak veya çalışmamak yazarın inisiyatifindedir. Ancak en geç cuma günleri hafta sonu çalışılıp çalışılmayacağı belirtilmelidir.Ne Kadar Kazanirim

Bu sorunun cevabı sizin çalışma azminize göre değişiklik göstermektedir arkadaşlar. Her gün sadece alt limitlerde içerik gönderirseniz ortalama 400 TL civarında bir geliriniz olur. Bu işi tek işiniz olarak görür ve tam zamanlı bir mesai çizerek çalışırsanız 1500-2000 TL limitlerine ulaşacaktır. Rakamlarla net olarak ifade edecek olursak; deneme sürecinde ki yazarlarımıza 100 kelime başına 1 TL ödeme yapılmaktadır. Yani ortalama düzeyde ki her bir paragraf 1 TL ye tekabül etmektedir diyebiliriz. İlerleyen dönemlerde sizlerin başarısına, makale kalitesine göre bu rakam 1,75 TL'ye kadar çıkmaktadır.

Ödemeler her ayın ilk haftası içerisinde yapılmaktadır.

Sistemimizde yazar puanlandırma özelliği bulunmaktadır. Her makaleden aldığınız puana göre ücret otomatik olarak değişecektir. Yani bu durum yukarıda da belirtildiği üzere tamamen sizin performansınıza bağlı olacaktır. 100 kelime başına uygulanan taban limit 1 TL, tavan limit 1,75 TL dir. Puanlama hem bizim tarafımızdan, hem makaleyi satın almış olan kişi/kuruluş tarafından yapılmaktadır. Alıcıların puanlama yapabilmesi için her yazarımıza bir kullanıcı adı verilmektedir. Sipariş aldığımız kişilere ve firmalara, seçmiş olduğu alanlarda yazan yazarlarımızın kullanıcı adları iletilmektedir. Bu bilgi iletilirken teşvik amaçlı olarak özellikle yeni yazarlarımıza öncelik tanınmaktadır.

Her ay en çok yazan 2 çalışanımız tam ve yarım altın ile ödüllendirilmektedir.

Ard arda 3 ay boyunca en çok yazan çalışanımıza 2 tam altın hediye edilmektedir.


İsE BAsLANGIÇ

Buraya kadar okudunuz, gerekli şartları sağlıyorsunuz ve bu işin size uygun olduğunu düşünüyorsunuz..
O halde aşağıda bulunan personel bilgi formu linkine tıklayarak resmi başvurunuzu yapabilirsiniz. Formu göndermenizin ardından sizinle ilgilenecek olan editör arkadaşımız mail yolu ile iletişime geçecek ve işimizin geri kalan tüm ayrıntılarınız iletecektir.

ÖNEMLİ NOT!!!

Sevgili arkadaşlar, lütfen belirli bir çalışma düzenine, disiplinine ayak uydurabilecekseniz; yukarıda bahsettiğimiz niteliklere sahipseniz başvuru yapın. Aksi halde karşılıklı olarak durduk yere zaman ve emek kaybı yaşamak durumunda kalacağız. Yazılmış olan içerikler otomatik olarak özgünlük, kelime yoğunluğu, konu uyumluluğu testinden geçecek. Yani bizzat elle yazmadığınız müddetçe kopyala/yapıştır vb. bir taktikle ilerleyebileceğiniz bir iş imkanı değildir. Eğer anlamlı, mantıklı cümleler kurmak konusunda iyi değilseniz veya günde en az 4-5 saat yazmaktan sıkıldım diyecekseniz lütfen başvuru yapmayınız.
Sözleşmelerimiz 2'şer aylık olarak yapılmaktadır. Sözleşme süresi dolmadan iş bırakan çalışanımıza hiç bir suretle ödeme yapılmamaktadır.

E - Bülten

Size Özel Kampanyalardan Haberdar Olmak İstermisiniz?